Noc Kupały, Noc Świętojańska, Letnie Przesilenie Słońca, Noc Św. Jana, Sobótki, Święto Ognia, Wody, Słońca… uf! Ileż nazw? Ileż powodów żeby kultywować miłosne święta…

Jak co roku zapraszamy na nasz tradycyjny plenerowy wyjazd z serii „Prawie jak…” Tym razem proponujemy Wam obchody słowiańskiego święta z domieszką karaibskiego klimatu. W terminie 24-26 czerwca bawimy się w urokliwym miejscu u podnóża gór Opawskich w Pokrzywnej.

PLANUJEMY:
– Obchody sobótkowej nocy, czyli wielkie ognisko z kiełbaskami, gitarami i śpiewem… tradycyjne puszczanie wianków z opcją heroicznego ich łapania (zgodnie z tradycją za wyłowienie wianka dziewczyna winna chłopakowi hmmm… wianek!)… wszystko w tradycyjnym wydaniu, w tradycyjnych strojach przy tradycyjnych płynach…

– Imprezę dnia kolejnego…. A niech to jeszcze pozostanie tajemnicą. Na pewno jednak nie zabraknie karaibskiej muzyki i tańca.

– Warsztaty – w parach i solo, salsa, rueda de casino, bachata, kizomba i inne. Skład instruktorski niebawem. Planujemy w sumie około 10 godzin warsztatów

Nietaneczny repertuar, a w nim:
Zabawy integracyjne, grę prawie terenową, wielkie grillowanie, plażowanie, kąpiel w basenie (alternatywnie w rzeczce), mecz piłki plażowej, śpiewogranie, ewentualnie robótki ręczne i grzybobranie!

MIEJSCE:
Przeurokliwy ośrodek – Złota Dolina w Pokrzywnej. Ogrodzony, zalesiony, zatrawiony, z dużą przestrzenią, basenem, rzeczką i restauracją/barem! Dwa plenerowe miejsca do tańca otoczone biesiadnymi stołami. TYLKO MY NA TERENIE OŚRODKA. A noclegi? w przytulnych 4-osobowych domkach (większość z małymi aneksami kuchennymi).

PRAOGRAM (ramowy, może przeobrażać się, tylko na lepsze)
PIĄTEK:
12:00 – zakwaterowanie
16:00 – 19:00 – warsztaty
19:00 – 20:00 – grillowania część I, w tym kolacja (prowiant we własnym zakresie)
21:00 – przygotowanie do imprezy, tradycyjne plecenie wianków itp.
22:00 – SOBÓTKOWA IMPREZA PRZY OGNISKU z kiełbaskami… z puszczaniem wianków

SOBOTA
11:30 – 14:00 – warsztaty
14:00 – obiad
16:00 – 18:00 – warsztaty/gry
19:00 – 20:00 – grillowania część II, w tym kolacja (prowiant we własnym zakresie)
22:00 – IMPREZA DNIA KOLEJNEGO (szczegóły wkrótce)

NIEDZIELA
11:30-14:00 – warsztaty
14:00 – obiad
16:00-18:00 – warsztaty
19:00- grillowania część III dla wytrwałych (prowiant…jw.)
XY – wracamy do domu!

KOSZTY:
170 zł – w tym dwa noclegi + warsztaty + imprezy + ognisko z kiełbaskami + dwa obiady i dostęp do całej infrastruktury ośrodka.

Można także zamówić śniadanie (10 zł za jedno) i kolację (10 zł za jedną)… acz na wieczorne posiłki planujemy wspólne gillowanie, zaś na śniadanie… kto wstanie??

Uwaga! Uwaga! Cennik obowiązuje tylko do końca maja. Potem drastycznie i bez grama wyrozumiałości będziemy podnosić cenę w górę… o 20 zł każdego tygodnia. Uff… Brzmi groźnie?

Ponadto pierwszeństwo w rezerwacji miejsca mają osoby, które przyjeżdżają na całość imprezy!!!!

ZAPISY:
Konieczne Obowiązkowe! Wymagane! Gdyż noclegów mamy tylko 60!!!! Zatem ślijcie maila na adres: zapisy@salsafuerte.pl, dzwońcie pod numer 664 664 430 (biuro Fuerte) lub dajcie nam znać na zajęciach… bezzwłocznie zarezerwujcie miejsce. Następnie wpłaćcie zaliczkę (50% kosztów) – przelewem na konto: … lub gotówką od poniedziałku do piątku w godzina od 18:00-20:00 na sali treningowej Salsa Fuerte, ul. Katowicka 23 Opole

Ps. Jeżeli komuś braknie miejsca w domkach… to pozostaje namiot!