Skip to content

Poziomy tańca w Salsa Fuerte

Jak wybrać poziom tańca
w Salsa Fuerte…

P0- poziom początkujący
Dla nowicjuszy absolutnych, czyli osób które stawiają swoje pierwsze kroki w tańcu.

P1 – poziom podstawowy, etap 1
Dla osób początkujących i takich, które potrafią kilka podstawowych kroczków. 

P2 – poziom podstawowy, etap 2
Dla nieco roztańczonych osób, które śmigają po parkiecie od 2-3 miesięcy, znających podstawowe kroki, elementarne prowadzenia parowe oraz zasady zachowania w tańcu… albo też dla śmiałków, którzy mają ochotę uczyć się szybciej przeskakując poziom P1 lub posiadają podstawy z innej techniki tańca.

P3 – poziom podstawowy, etap 3
Dla „professional beginners”, czyli nieźle roztańczonych miłośników tańca, którzy trenują już od 5-6 miesięcy, znają najważniejsze kroki i figury parowe, potrafią łączyć prowadzenia w sekwencje taneczne (tłum. czyli na imprezach nie chcą już podpierać ścian). Poziom idealny również dla osób doświadczonych w innych technikach tańca.

S1 – poziom średniozaawansowany, etap 1
Zdecydowanie dla rozkochanych w tańcu oraz tych którzy przetańczyli swój pierwszy sezon (8-9 miesięcy), potrafią łączyć prowadzenia taneczne w dłuższe sekwencje, znają zasady prowadzenia/podążania w parze oraz parkietowego savoir-vivre.

S2 – poziom średniozaawansowany, etap 2
Dla parkietowych wymiataczy, czyli osób które tańczą już ponad roku i chcą więcej, znają najważniejsze kroki solowe i użyteczne prowadzenia parowe, które swobodnie potrafią wplatać w muzykę. Na imprezach nie tracą czasu na stanie pod ścianą bo wiedzą, że każda okazja jest dobra na trening.

S3 – poziom średniozaawansowany, etap 3
Dla miłośników tańca, którzy od dłuższego czasu (zdecydowanie ponad rok) trenują z zaangażowaniem. Potrafią łączyć figury w dłuższe i dopasowane do muzyki sekwencje. Mają chęć i umiejętności aby interpretować muzykę.  Na imprezach nie schodzą z parkietu, bo chcą tańczyć, tańczyć, tańczyć…

Z – poziom zaawansowany
Poziom dla prawdziwych tanecznych zapaleńców, którzy z parkietu woleliby nie schodzić. Takich, którzy tańczą dużo i długo (nawet w latach licząc) i ciągle mają potrzebę rozwijania swoich umiejętności. Potrafią wiele (kroki solowe, prowadzenia, technika, stylingi, musicality itd.), ale wiedzą, że można więcej i lepiej. I warto skonsultować decyzje o zapisaniu się na zajęcia zaawansowane z instruktorem (na wypadek gdyby zamiary nie szły w parze z siłami).

M – poziom master
Na pewno dla wszystkich członków formacji, instruktorów tańca oraz tych którzy mają sportowe podejście i gotowość dążenia do mistrzostwa. Polecany dla osób, którym wydaje się, że już potrafią wszystko (choć ich nauczyciel jest innego zdania… w końcu zawsze można znaleźć jeszcze jakąś przestrzeń do rozwoju). Wejście na ten poziom wymaga zaproszenia trenera.

Miesiek Na Schodach