Lekcja tańca gorąca jak wulkan – dynamiczna salsa z domieszką kubańskiego “hip-hopu” (roboczo wyjaśniając, bo z hip-hopem ma to niewiele wspólnego, acz wydaje się być podobne). Zajęcia bardzo żywe, dość szybkie i energiczne (pozytywnie męczące). Na pewno można spalić trochę kalorii i popracować nad jędrnością strategicznych w tańcu części ciała ? Polecane zarówno dla Pań i Panów. Świetnie ćwiczy koordynacje ruchowe, dynamikę tańca, bodymovment (w tym wszelkie falki, wygięcia, zejścia na podłogę, shake’i, pracę bioder i klatki piersiowej). Będzie intensywnie, dlatego prosimy o zaopatrzenie się w wodę.

REGGAETON to tak naprawdę muzyka pochodząca z Portoryko. Trochę błędnie w Polsce przyjęła się nazwa reggaeton na określenie CUBATONU (czyli tego co tańczymy do muzyki reggaeton). Wywodzi się z dancehallu i łączy w sobie elementy muzyki latynoamerykańskiej. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, reggaeton brzmi podobnie do muzyki hip-hop, z tą istotną róznicą, że w w hip-hopie i rapie, dźwięk stanowi tło do słów, w reggaetonie jest równie ważny co tekst. Elementem charakterystycznym reggaetonu jest syntezowany perkusyjny rytm, zwany Dem Bow. To on dyktuje nam kroki.

Uwaga! Na zajęcia koniecznie trzeba przynieść wygodne buty, na amortyzującej podeszwie (potocznie określane “adidaski”. Zbyt cienka podeszwa lub taniec na boso może niepotrzebnie obciążać stawy). Wygodne koszulki i spodnie (dresy, leginsy) wskazane.

WODA obowiązkowa! Bo można się spocić.

UWAGA, UWAGA!!!!! Zachęcamy Panów do włączenia się w zajęcia. To świetna okazja żebyście potrenowali swoje ruchy i ruszki, rozciągnęli mięśnie, usprawnili pracę Waszego całego ciała i nabrali kondycji w tańcu.