W zbliżający się Walentynkowy weekend pomożemy ci się zakochać… w uwodzących ruchach bachaty i zmysłowych prowadzeniach kizomby, w rytmach, których nie będziesz mógł przestać słuchać i doznaniach, których nie będziesz chciał zapomnieć. Pozwól się zabrać w sensualną podróż na gorącą Dominikanę i do rozgrzanej słońcem Angoli. A na deser wypad na pikantną Kubę!

Plan naszej romantycznej podróży:

13:00 – 14:50 – wyruszymy na Dominikanę, gdzie będziemy poznawać podstawy zmysłowej bachaty. Dla osób zupełnie początkujących i tych, którzy chcą popracować nad techniką swojego tańca. W karaibską podróż zabierze Was ANIA i WITEK!!!!

15:00 – 16:50 – przeniesiemy się do czarnej Angoli i popłyniemy po parkiecie w rytm kizomby i ghetto zouka. Dla osób zupełnie początkujących i tych, którzy chcą popracować nad techniką swojego tańca. Również pod batutą ANI i WITKA!

17:00 – 18:50 – Kasia i Witek podniosą temperaturę do granic wytrzymałości w podróży na Kubę, gdzie poprowadzą Was ścieżkami tanecznych trików.. Dla wszystkich odważnych, którzy chcą się dowiedzieć, jak zaskoczyć tańcem! Poziom otwarty, czyli dla osób już tańczących, ale i dla tych, którzy swą przygodę dopiero rozpoczynają. Tańczymy do salsy/bachaty i…

21:00 – impreza do białego rana. Wstęp: 5zł (bezpłatny dla osób, które wezmą udział w warsztatach)

Trzy romantyczne zakątki świata możesz z nami odwiedzić już w sobotę 13 lutego.

Koszt wyprawy:

 • Full Pass (Bachata+Kizomba+Dance Tricks):
  70 zł/osoba
  130 zł/para
 • Beginner Pass (Kizomba+Bachata):
  50 zł/osoba
  80 zł/para
 • Pojedyńczy Blok:
  30 zł/osoba
  25 zł/osoba – dla kursantów FUERTE


Miejsce warsztatów i imprezy: Salsa Fuerte, ul. Katowicka 23 w Opolu

Zapisy: mailowo na adres zapisy@salsafuerte.pl

lub telefonicznie 664-664-430, 603-283-588

Zastanawiasz się, czym jest kizomba? Nigdy nie słyszałeś o tym tańcu?

Kizomba powstała w latach 70′ w Afryce (Angoli, Wyspach Zielonego Przylądka), a wywodzi się z karaibskiego zouk’a. Muzyka oparta jest na wyraźnym bicie. Charakteryzuje się wyjątkowo bliskim kontaktem partnerów, w którym wyczucie ruchu ciała partnera jest podstawą – policzek przy policzku, klatka przy klatce, dłoń w dłoni… Sednem tego tańca jest pewne, umiejętne prowadzenie i dobra interpretacja muzyki. Gatunek coraz popularniejszy na polskich parkietach ze względu na dużą muzyczną różnorodność, od tradycyjnej wesołej Angolańskiej kizomby po hipnotyzującą, transową tarraxinhe.

Bachata natomiast (czyt. baciata) to rodzaj muzyki i tańca, który powstał i pierwotnie ewoluował na wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Stworzony przez służących, którzy po pracy spotykali się śpiewając i grając na przeróżnych przedmiotach nie zawsze będących instrumentami muzycznymi. Teksty piosenek obfitują w motywy romantyczne, uczuciowe, często mówiące o nieszczęśliwej miłości i złamanym sercu. Taniec ten wyróżnia się spośród innych tańców karaibskich niezwykłą zmysłowością.