Już 5 marca zapraszamy Was na kolejną dawkę przytulania w rytmach dominikańskiej bachaty i angolskiej kizomby. Niech zmysłowe ruchy i sensualne prowadzenia kolejny raz zapanują na naszym parkiecie i owładną wasze roztańczone ciała!

Podczas warsztatów wrócimy do prostych kroków podstawowych, które szybko opanuje nawet ten, kto z tańcem nie miał jeszcze nic wspólnego. Poszerzymy jednak znajomość obu stylów tanecznych o ciekawe prowadzenia, które urozmaicą wasz taniec i sprawią, że poczujecie się pewniej na parkiecie. Panowie będą doskonalić technikę prowadzenia, a panie nauczą się zmysłowej pracy bioder i podążania za partnerem w sposób płynny i pewny.

————————–————————–—-———-
Plan warsztatów:

13:00 – 14:50 – wyruszymy na Dominikanę, gdzie będziemy poznawać podstawy zmysłowej bachaty. Dla osób zupełnie początkujących i tych, którzy chcą popracować nad techniką swojego tańca. W karaibską podróż zabierze Was ANIA i WITEK!

15:00 – 16:50 – przeniesiemy się do czarnej Angoli i popłyniemy po parkiecie w rytm kizomby i ghetto zouka. Dla osób zupełnie początkujących i tych, którzy chcą popracować nad techniką swojego tańca. Również pod batutą ANI i WITKA!

21:00 – impreza do białego rana. Wstęp: 5zł (bezpłatny dla osób, które wezmą udział w warsztatach)
————————–————————–—————-
Kiedy: 5 marca (sobota) w godzinach 13:00-17:00

Gdzie: Salsa Fuerte, ul. Katowicka 23 w Opolu
————————–————————–—————-
Cennik:
Full Pass (Kizomba+Bachata):
50 zł/osoba
90 zł/para

Pojedynczy Blok:
30 zł/osoba
25 zł/osoba – dla kursantów FUERTE

————————–————————–—————-
Zapisy (najpóźniej do 3 marca): mailowo na adres zapisy@salsafuerte.pl lub telefonicznie 603-283-588
————————–————————–—————-

Zastanawiasz się, czym jest kizomba? Nigdy nie słyszałeś o tym tańcu?

Kizomba powstała w latach 70′ w Afryce (Angoli, Wyspach Zielonego Przylądka), a wywodzi się z karaibskiego zouk’a. Muzyka oparta jest na wyraźnym bicie. Charakteryzuje się wyjątkowo bliskim kontaktem partnerów, w którym wyczucie ruchu ciała partnera jest podstawą – policzek przy policzku, klatka przy klatce, dłoń w dłoni… Sednem tego tańca jest pewne, umiejętne prowadzenie i dobra interpretacja muzyki. Gatunek coraz popularniejszy na polskich parkietach ze względu na dużą muzyczną różnorodność, od tradycyjnej wesołej angolskiej kizomby po hipnotyzującą, transową tarraxinhę.

Bachata natomiast (czyt. baciata) to rodzaj muzyki i tańca, który powstał i pierwotnie ewoluował na wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Stworzony przez służących, którzy po pracy spotykali się śpiewając i grając na przeróżnych przedmiotach nie zawsze będących instrumentami muzycznymi. Teksty piosenek obfitują w motywy romantyczne, uczuciowe, często mówiące o nieszczęśliwej miłości i złamanym sercu. Taniec ten wyróżnia się spośród innych tańców karaibskich niezwykłą zmysłowością.
————————–————————–————–
W przypadku pytań, prosimy o kontakt telefoniczny:
603-283-588 lub 664-664-430
————————–————————–————–
Organizator: Stowarzyszenie Akademia Kultury Alternatywnej Fuerte