14 maja 2016 (sobota), godz. 13:00

Niech się stanie odrobina gorącej Brazylii w Opolu. Zapraszamy gooooorąco na warsztaty ZOUK’a – niebywale płynnego tańca, którego muzyczny rytm porównywany jest do bicia serca. Już 14 maja 2016 o godzinie 13:00. Cztery godziny nauki pod okiem czołowych instruktorów zouka w Polsce – Asi i Przemka ze śląskiego Plonsa. Dla podtrzymania gorącej atmosfery proponujemy godzinny praktis, a dla najwytrwalszych – najgorętszą wieczorną imprezę w rytmach brazylijskiego zouka.

Zouk? Coż to jest?

To jedna z najbardziej zmysłowych form tańca parowego. Zouk jest przestrzenny, płynny, niebywale widowiskowy i równocześnie subtelny, zaś tańcząca para tworząc jedność na parkiecie wygląda jakby płynęła. Zouk jest tańcem transowym, pełnym emocji i uczuć, idealny dla ekspresyjnych i muzycznie wymagających par. W zouku tancerze w sposób niewiarygodnie naturalny wchodzą w muzykę, zaś piękno tego tańca kryje się w precyzji i płynności przepływającego przez parę ruchu. Ah…

Dlaczego zouk?

Podobnie jak salsa, zouk jest tańcem żywym i dającym możliwości swobodnego improwizowania, co oznacza, że idealnie nadaje się na imprezy. Ponieważ wywodzi się z ogromnej rodziny tańców karaibskich jest świetnym treningiem dla salseros i bachateros. Dzięki zoukowi doświadczeni tancerze mogą doskonalić swoją technikę i uczyć się naprawdę świadomego i wychodzącego z ciała prowadzenia. Zaś początkujący nabierają umiejętności pewnego i celowego prowadzenia na różnych parkietach, również tych sylwestrowych i weselnych.

Zouk uczy gibkości ciała, elastyczności, zmysłowego i płynnego krążenia biodrami, ramionami i głową. Daje sposobność trenowania świadomości ciała, niebanalnego stylingu oraz równowagi ciała i precyzji ruchu.
Zouk w ostatnich latach podbija europejskie parkiety… w Opolu też go nie może zbraknąć.

Program:

Blok 1 – 13:00-14:50
ZOUKOWY START, czyli absolutne początki, ale nie tylko dla początkujących. Rozpoczniemy szlifem kroku podstawowego, ustaleniem zasad prowadzenia, treningiem relacji w parze, nauką czytania i rozliczania muzyki… czyli wszystkiego, co potrzebne, aby poczuć klimat i nabrać ochoty na więcej. Blok przeznaczony dla osób, które jeszcze nie miały okazji poznać zouka… niewątpliwie zapraszamy także już tańczących, którzy mają ochotę popracować nad techniką i precyzją swojego prowadzenia.

Blok 2 – 15:00-16:50 –
ZOUKOWE TRICKI, czyli jak uzyskać maksimum przyjemności przy minimum wysiłku. Kontynuujemy naukę prowadzenia i pracujemy nad techniką, a do wszystkiego dodajemy taneczne tricki, dzięki którym można poznać nowy wymiar prowadzenia i stylingu w tańcu. Blok polecany dla wszystkich, którzy mają ochotę zrozumieć idee świadomego i głębokiego prowadzenia – przyda się całkiem początkującym, ale też doświadczonym zoukeros oraz salseros.

17:00-18:00 –
ZOUKOWY PRACTIS – trening, trening, trening… bo tylko taki wiedzie do perfekcji i daje pełnię radości z tańca. Pod okiem instruktorów będzie można rzetelnie przećwiczyć nauczany materiał.

Cennik:
Couple Pass – tylko dla pierwszych 5 par (dwa bloki warsztatów, czyli cztery godziny nauki + practis) – 150zł / za parę
Full Pass (dwa bloki warsztatów, czyli cztery godziny nauki + godzinny practis) – 90 zł / za osobę
Jeden Blok (dwie godziny nauki + godzinny practis) – 55 zł / za osobę
Wieczorna impreza – 5 zł / za osobę

Zapisy:
Prosimy wysłać maila zgłoszeniowego na adres: zapisy@salsafuerte.pl lub sms’a pod numer tel. 664 664 430.

Zapisy są konieczne, gdyż liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Rezerwacja miejsca nastąpi dopiero po uiszczeniu opłaty za warsztaty (lub przelaniu zaliczki).

Płatności: na konto: AKADEMIA KULTURY ALTERNATYWNEJ FUERTE, ul. Kośnego 14/8, Opole 45-056,
BOŚ BANK: 54 1540 1229 2055 4605 4586 0001

lub gotówką od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-21:00 w siedzibie SALSA FUERTE, ul. Katowicka 23, Opole.

Instruktorzy:
Asia i Przemek ze śląskiego Plonsa…