Skip to content

Fuerte – dla dzieci i młodzieży

Taniec to wspaniała forma ruchu, która towarzyszy człowiekowi od najdawniejszych czasów. Jest jedną z najbardziej naturalnych aktywności fizycznych. Każde dziecko w sposób spontaniczny, bez wstydu i ograniczeń rusza się do muzyki, z czasem jednak z różnych powodów zapominamy jak dobroczynny może być dla nas taniec.  A tańczyć może absolutnie każdy i zawsze, bez ograniczeń wieku. Dlatego zapraszamy aby wspólnie z nami zadbać o taneczne i ruchowe nawyki i zamiłowanie do aktywności naszego najmłodszego pokolenia. Zapraszamy dzieci i rodziców na parkiet.

JAKIE KORZYŚCI DAJE TANIEC TWOJEMU DZIECKU 

Taniec to przede wszystkim ruch fizyczny, a jego pozytywne skutki dla rozwoju dziecka są niezaprzeczalne. Taniec to źródło radości, przyjemnych doświadczeń, ale też świetna szkoła charakteru, gdyż uczy cierpliwości, wytrwałości, odwagi, dyscypliny oraz odporności na trud i zmęczenie. Uczestnictwo w zajęciach grupowych to także świetna okazja do nabywania umiejętności współpracy w grupie, rozwijania komunikacji i empatii. Taniec jako forma ruchy wspiera rozwój pamięci, spostrzegawczości, koncentracji, orientacji w przestrzeni, poprawia kreatywne myślenie oraz twórczą inteligencję. Warto również wspomnieć, że taniec to gwarancja poprawnego rozwoju fizycznego, gdyż dzięki niemu  poprawia się kondycja, zakres ruchu, gibkość, szybkość czy koordynacja ruchowa.

 

JAKIE ZAJĘCIA WYBRAĆ DLA DZIECKA

Twoje dziecko jest wyjątkowe dlatego też ścieżka rozwoju, którą dla niego wybierzesz musi być właściwa i zgodna z jego preferencjami,  możliwościami i indywidualnym tempem rozwoju. Jeśli Twoje dziecko lubi ruszać się, czerpie radość z muzyki, albo zwyczajnie potrzebuje nieco więcej ruchu zapraszamy do wyboru jednych z naszych zajęć.

Zajęcia hobbystyczne – to rekreacyjne zajęcia ukierunkowane na wszechstronny taneczny rozwój. W pozytywnej i zabawowej formie będziemy przeprowadzać Twoje dziecko przez świat tańca i muzyki. Zajęcia mają na celu rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny, ale przede wszystkim mają dawać przyjemność i radość z ruchu. Polecamy je szczególnie tym dzieciom, które potrzebują aktualnie przestrzeni na nieskrępowany, luźny, pozytywnie rozwijający ruch, bez presji na osiągnięcia.

W ramach tych zajęć proponujemy następujące kursy:

ZUMBA KIDS, ZUMBA JUNIOR, SALSA, BACHATA, STREET DANCE, REEGAETON

Formacje taneczne – to propozycja dla dzieci i młodzieży, które od tańca chcą nieco więcej. To zajęcia o charakterze progresywnym, w oparciu o precyzyjny program nauczania, dzięki któremu uczestnicy będą zdobywać kolejne umiejętności tańca w danej technice. To również praca z choreografią w zespole tanecznym, która daje możliwość występów, uczestnictwa w konkursach czy zawodach. Jeśli więc Twoje dziecko marzy o scenie, reflektorach i oklaskach, albo po prostu chce się rozwijać w danej dziedzinie ruchu my pomożemy mu w osiągnięciu tych marzeń i realizacji planów – bez presji i wygórowanych wymagań.

SALSA, BACHATA, REEGAETON

Taniec z emocjami – celem tych ruchowych zajęć jest wspomaganie młodego człowieka w jego rozwoju emocjonalnym. Poprzez ustrukturalizowany ruch taneczny, ale też pełną improwizację, ruch intuicyjny, ćwiczenia charakterystyczne dla terapii tańcem a także ćwiczenia relaksacyjne dzieci docierają do zablokowanych emocji, uwalniają  je, uczą się dostrzegać i rozumieć je, a przede wszystkim uwalniać po to aby w naturalny i nieskrępowany sposób doświadczać przepływu uczuć, w tym przede wszystkim radości. To świetna zabawa taneczna połączona z wartościowym doświadczeniem.

 

GRUPY WIEKOWE NASZYCH ZAJĘĆ 

Oczywiście taniec nie ma granic wiekowych, my jednak mamy pełną świadomość istnienia różnych potrzeba= wynikających z bardzo dynamicznego rozwoju dzieci, dlatego proponujemy różne grupy wiekowe:

FUERTUSIE – 5-7
FUERTE KIDS – 8-12 rok życia
FUERTeens- 13-15/16
mix KIDS – od 5 r.ż.